آموزش ایجاد افکت HDR روی تصاویر در فتوشاپ

?How to Make an HDR Effect in Photoshop

hdr-effect

عکاسی HDR که مخفف عبارت High dynamic range به معنای گستره دینامیکی بیشتر است، به هدف به تصویر کشیدن بهتر تمامی نورها و روشنی های موجود در صحنه عکاسی صورت می گیرد. به عبارتی دیگر، در عکاسی HDR سعی می شود که نور و رنگ های موجود در عکس، به دقیق ترین حالت ممکن و نزدیک به واقعیت باشد. تصاویری که در این حالت گرفته می شوند، کنتراست بهتری نیز دارند و تمایز بین رنگ در آنها نیز واضح تر است.

اینها همه در حالی است که به دلیل محدودیت های دوربین های عکاسی، زمانی که از یک صحنه عکاسی می شود، تنها قسمتی که در محدوده فوکوس عکاس هستند از ویژگی های مطلوب نور و رنگ برخوردارند. اگر حالت HDR در زمان عکاسی فعال نباشد، باید چند تصویر با چند اکسپوژر (نوردهی) مختلف گرفته شود و از ترکیب آنها یک تصویر اچ دی آر ایجاد شود. البته در این آموزش قصد ایجاد تصاویر اچ در آر به این سبک را نداریم و آنرا در آموزش های بعدی ارائه خواهیم کرد.

اما آنچه که در این آموزش ارائه شده است، مرتبط با زمانی است که ما تنها یک تصویر معمولی در اختیار داریم و بدون ترکیب آن با تصویر دیگری می خواهیم تونالیته رنگی غنی تر، کنتراست و روشنی بهتری در آن ایجاد کنیم. برای این کار، تصویر مورد نظر را در فتوشاپ باز می کنیم و از طریق ابزار HDR Toning و پریست های آماده ای که فتوشاپ در این زمینه در دسترس ما قرار داده است، ادیت مورد نظر را اعمال می کنیم.

اگر یادگیری این تکنیک برای شما نیز جذابیت دارد، ویدئو زیر را مشاهده کنید و سعی کنید نکات گفته را چند بار تمرین کنید و هر بار سعی کنید متناسب با سلیقه و نیاز خود تنظیمات را شخصی سازی و تغییر دهید.

در پایان، نظرات خود را برای بهتر شدن آموزش های بعدی در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

نویسنده شوید

دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.