آموزش کار با ابزار Content-Aware Fill و حذف عناصر تصویر در فتوشاپ

Learn how to work with the Content-Aware Fill tool in Photoshop

content-aware-fill

طی چند سال اخیر، مبحث هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی یا همان Machine Learning بسیار مورد توجه فعالان حوزه دیجیتال در سراسر دنیا بوده است. شرکت ادوبی نیز از شرکت های پیشرو در این زمینه است که در سعی دارد با بهره گیری از هوش مصنوعی قدرتمند در محصولات خود، کار را برای کاربران خود راحت تر از همیشه کند. در نتیجه، شاهد ابزارها و امکانات جدیدی در نرم افزار محبوب فتوشاپ هستیم که می تواند کارهایی که در گذشته باید به صورت دستی و پیچیده انجام میدادیم، هم اکنون بسیار ساده و تنها با چند کلیک قابل انجام است.

ابزار بسیار پرطرفدار و پر کاربرد Content-Aware Fill دقیقا یکی از همین امکانات محسوب می شود. کار این ابزار این است که به صورت خودکار و البته با تنظیماتی که جهت کارکرد بهتر در اختیار ما قرار می دهد، قسمتی از تصویر را که انتخاب کرده ایم را حذف و با بافت های اطراف تصویر، به شکل طبیعی جایگزین کند.

البته کارکرد ابزار Content-Aware Fill نیز مانند هر ابزار دیگری در فتوشاپ به تنظیماتی که ما برای آن تعیین می کنیم وابسته است و اگر به درستی از آن استفاده نشود، ممکن است نتیجه قابل قبولی به ارمغان نیاورد. در ویدئو آموزشی زیر، سعی کرده ایم این ابزار و تنظیمات مختلف آنرا کاملا برای شما بررسی کنیم تا شما بتوانید مفید تر و موثر تر از قبل با آن کار کنید و قسمت ها و عناصر ناخواسته تصویر خود را به راحتی و با سرعتی بیشتر حذف و جای خالی آنرا با بافت های موجود در قسمت های دیگر تصویر جایگزین کنید.

اگر از این آموزش لذت بردید، در پایین همین صفحه نظرات و انتقادات خود را جهت بهتر شدن آموزش های بعدی با ما به اشتراک بگذارید. پیروز و سربلند باشید.

نویسنده شوید

دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.