آموزش کار با ابزار Content Sware Scale در فتوشاپ

Learn How to Work with the Content Sware Scale Tool in Photoshop

Content-aware-scale

تغییر اندازه و ابعاد تصاویر تقریبا در تمامی پروژه های ادیت و همچنین کارهای گرافیکی که با فتوشاپ انجام می دهیم، یک جز جدایی ناپذیر است. همین تغییر اندازه و ابعاد که کار بسیار ساده ای به نظر می رسد، گاهی مواقع به یک کابوس برای طراحان و ادیتورها بدی می شود. برای مثال، فرض کنید می خواهید یک ابعاد یک تصویر را در یک محور خاص، تغییر دهید و تنها می خواهید که پس زمینه عکس شما تغییر ابعاد بدهد. چرا که سوژه اصلی شما در صورت تغییر ابعاد دچار دفورمیتی یا همان ابعاد نامتناسب می شود. فرض کنید یک تصویر پرتره را تنها در محور افقی بزرگنمایی کنید. کاملا واضح است که در این حالت، صورت و فرم بدن به ابعادی عجیب درخواهند آمد و فرم کلی پرتره را نامتناسب می کند.

اما اگر بخواهیم فقط پس زمینه این پرتره را کشیده تر کنیم و ابعاد مستطیلی تصویر را به یک کاور مربعی تغییر دهیم باید چکار کنیم؟ در این حالت فتوشاپ ابزار Content Sware Scale را در اختیار ما قرار داده است تا بتوانیم به کمک آن ادیت مورد نظر را روی تصویر پیاده سازی کنیم. این ابزار از روی کنتراست و تراکم جزئیات تصویر می توانید سوژه اصلی تصویر را شناسایی کند و هنگامی که در حال تغییر ابعاد تصویر هستیم، ابعاد آن قسمت از تصویر (سوژه شناسایی شده) را حفظ کند و تنها ابعاد دیگر را تحت تاثیر قرار دهد.

کار با این ابزار هرچند ساده است اما ترفند و قلق های خاص خود را دارد. در این ویدئو آموزشی نحوه کار با این ابزار را کاملا توضیح داده ایم. مابقی کار نیز به تمرینات شما بستگی دارد که در کار با آن مسلط شوید و یاد بگیرید که چه مواقعی و به چه شکلی می توانید از این ابزار استفاده کنید و البته اینکه این ابزار در چه سوژه هایی کاربرد دارد و در چه سوژه هایی نمی توان نتیجه مطلوب از آن گرفت نیز، باز به تجربه و تمرین شما بستگی خواهد داشت.

یاد گرفتن هر ابزار در فتوشاپ زمانی ارزشمند خواهد بود که با دیدن نوع سوژه و هدفی که از ادیت آن دارید، بدانید آیا فلان ابزار می تواند برای اینکار مناسب باشد یا نه، و سریعا ابزار های مناسب جهت رسیدن به هدف را در ذهن خود تجسم کنید و از آنها در عمل به خوبی استفاده کنید.

نویسنده شوید

دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.