آموزش اعمال افکت رنگ روغن روی تصاویر در فتوشاپ

Photo to Oil Painting Effect

Oil-Paint

رنگ روغن یا همان Oil Paint یکی از محبوب ترین سبک های مورد علاقه کاربران حوزه هنر و گرافیک است که در فتوشاپ به راحتی می توانید به روی تصاویر خود معمولی اعمال کنید. از تصاویر پرتره گرفته تا تصاویر منظره و... با اعمال این افکت حالت خاص و متفاوتی را به خود می گیرند.

خوشبختانه در فتوشاپ نیز ابزاری برای اعمال این افکت روی تصاویر در نظر گرفته شده است که با چند تنظیم ساده، می تواند حالت مورد نظر شما را روی تصویر ایجاد کند. این ابزار با نام Oil Paint در قسمت Stylize منوی Filter قرار گرفته است که با کلیک روی آن، پنجره ای با دو قسمت Brush و Lighting برای شما باز می شود. همچنین یک پیش نمایش از تنظیمات در حال اعمال نیز در آن قرار داده شده است. اینکه تنظیمات را باید به چه شکل اعمال کنید، به نوع تصویر و البته سلیقه شما بر می گردد. همچنین در ویدئو آموزشی زیر کلیات تنظیمات و چگونگی تنظیم آنها را برای شما توضیح داده ایم که امیدواریم برای شما مفید واقع شود و مورد استفاده شما قرار بگیرد.

البته ناگفته نماند که روش های زیاد دیگری نیز برای اعمال این افکت روی تصاویر وجود دارد که هر کدام دارای مزیت ها و نقطه ضعف های خاص خود هستند. می توانید از اکشن های آماده کمک بگیرید و یا استایل ها و براش های موجود در این زمینه را دانلود و در فتوشاپ نصب کنید. اما از آنجا که نرم افزار فتوشاپ برای ایجاد این افکت یک ابزار اختصاصی در دل خود دارد، ما نیز به آموزش این ابزار شرح تنظیمات موجود در آن بسنده کردیم.

در پایان فراموش نکنید که در پایین همین صفحه می توانید نظرات، پیشنهاد و انتقادات خود را جهت بهتر شدن آموزش های بعدی با ما به اشتراک بگذارید.

نویسنده شوید
دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.