سئو در انگولار چگونه است؟

من میخواستم یک نرم افزار تحت وب با استفاده از فریم ورک انگولار 7 بسازم. اما پس از کلی تحقیق متوجه شدم که ربات های خزنده گوگل قادر نیستند که صفحات وب سایت های SPA یا Single Page Application را خزش و ایندکس کنند. اولین سوال من این هست که آیا این موضوع صحت دارد یا خیر؟

از طرفی میخواستم بدانم که چگونه می توان یک نرم افزار انگولاری را بهینه سازی و سئو کرد؟

برچسب ها:
پرسیده شده در: 4 سال قبل
آمار بازدید: 3795
بیش از ۲ سال عضویت در روکسو بیش از ۲ سال عضویت در روکسو
4

برای پاسخ به سوال شما باید دو رویکرد را در نظر گرفت. رویکرد اول اینکه مطمئن شویم گوگل صفحاتی که شامل کدهای جاوا اسکریپت هستند را خزش یا Crawl می کند و رویکرد دوم پاسخ به نحوه ی سئو و بهینه سازی وب سایت های انگولاری است.

آیا گوگل وب سایت های SPA یا Single Page Application را خزش می کند؟

خزنده های گوگل (Googlebot Crwals) تمامی کدهای جاوا اسکریپت موجود در پروژه شما را خزش می کنند. مگر اینکه شما دسترسی این ربات ها را به فایل های جاوا اسکریپت در فایل robot.txt از بین برده باشید.

بنده در اینجا یک وب سایت به شما معرفی می کنم که با استفاده از آن می توان وضعیت خزنده ها برای هر یک از فریم ورک های جاوا اسکریپت را مشخص کرد. یعنی وب سایت http://jsseo.expert کلیه ی فریم ورک های جاوا اسکریپت از نظر خزش خزنده ها بررسی می کند.

روش کار با این سایت بدین صورت است که وقتی شما روی هر یک از فریم ورک ها کلیک کنید، در صورتیکه داخل مستطیل قرمز رنگ متنی ظاهر شد یعنی گوگل آن را خزش می کند. در غیر اینصورت این فریم ورک برای ربات های خزنده گوگل قابل دسترس نیست.

با تحقیق به این نتیجه رسیدم که نمودار زیر برای فریم ورک های معروف قابل ارائه است:

سئو فریم ورک های معروف جاوا اسکریپت، انگولار، ری اکت، ویو جی اس، جی کوئری

این نمودار بیان می کند که در بین تمام فریم ورک های معروف جاوا اسکریپت تنها نسخه جدید انگولار (یعنی انگولار ۲ تا انگولار ۷) از قابلیت سئو و خزش پشتیبانی نمی کند. اما نباید تحت هیچ شرایطی نگران این موضوع باشید زیرا انگولار یک روش کاملا بهینه را برای سئو نرم افزارها در نظر گرفته است که در ادامه به آن می پردازیم.

سئو انگولار با استفاده از Angular Universal و تکنیک SSR

شما می توانید با استفاده از پکیج انگولار Angular Universal که در وب سایت انگولار ارائه شده است. در طی چند مرحله ابتدا نرم افزار انگولاری خود را در یک سرور Nodejs رندر کرده و سپس به مخاطب نمایش دهید. به این کار SSR یا Server Side Rendering گفته می شود (معنی فارسی این عبارت: «رندر کردن فایل های جاوا اسکریپت در سمت سرور»)

این کار باعث می شود تمام کدهای جاوا اسکریپت لود شده و محتوای HTML در بخش source code جایگزین شده و سپس صفحه به خزنده های گوگل و تمام موتورهای جستجو نمایش داده شود و در نهایت سئو انگولار به زیباترین شکل ممکن پیاده سازی گردد.

توجه کنید که اگر این تکنیک را در انگولار پیاده سازی کنید تمام موتورهای جستجوی مختلف دنیا وب سایت شما را به راحتی خزش کرده و برای نمودار فوق تمام تیکهای انگولار به رنگ سبز در می آید.

البته در دوره آموزش انگولار آکادمی آنلاین روکسو، این کار به صورت ویدیویی و با تکنیکهای مشخصی انجام شده است.

ارسال شده در: 4 سال قبل
masoudsalehi (1611)
بیش از ۲ سال عضویت در روکسو بیش از ۲ سال عضویت در روکسو دارای 1000 کارما دارای 1000 کارما نظرات دریافتی:‌ بیش از 50 نظرات دریافتی:‌ بیش از 50 ارسال کننده پاسخ با 25 رای ارسال کننده پاسخ با 25 رای دارای 25 پاسخ صحیح دارای 25 پاسخ صحیح
جهت ارسال پاسخ ابتدا عضو سایت شوید.
اینستاگرام روکسو

روکسو در اینستاگرام

به جمع هزاران کاربر اینستاگرامی روکسو بپیوندید.