آموزش روتوش سریع پرتره در فتوشاپ

Quick Portrait Retouching Tutorial in Photoshop

fast-retauch

روتوش تصاویر پرتره در فتوشاپ یکی از رایج ترین کارهای ادیتورها و عکاسان است. علاوه بر آن، کاربران عادی نیز مایل هستند که روتوش پرتره های خود، به آنها جذابیت بیشتری بدهند. بدون شک هیچ نرم افزاری در این زمینه به خوبی فتوشاپ عمل نمی کند. هرچند که در سال های اخیر نرم افزار های بیشتری به ویژه برای گوشی های هوشمند ساخته شده است که به صورت خودکار می توانند ادیت هایی را به روی تصاویر انجام دهند اما هنوز عملکرد آنها با آنچه که مطلوب کاربران حرفه ای است فاصله دارد.

از طرفی انجام روتوش های پیشرفته در فتوشاپ کمی سخت و پیچیده تر از آن است که تمامی کاربران بتوانند از پس آن به خوبی بربیایند. بنابراین وجود روش هایی ساده که به واسطه آن بتوان روتوش های زیبا و طبیعی روی صورت اعمال کرد، بدون آنکه نیاز به صرف زمان بسیار زیاد باشد می تواند بسیار مفید و کاربردی واقع شود.

در ویدئوی زیر، یکی از روش های بسیار کاربردی که به کمک آن می توانید بسیار سریع و آسان تصاویر پرتره خود را روتوش کنید را آموزش داده ایم. این روش به روی بسیاری از تصاویر قابل اجرا است و معمولا نتیجه مطلوبی می توانید از آن به دست بیاورید. اما فراموش نکنید که برای پروژه های مهم ادیت عکس، مانند تصاویری که به سفارش مشتریان عکاسی قرار است روتوش کنید پیشنهاد نمی شود.

بنابراین توصیه می کنیم تنها در زمان هایی از آن استفاده کنید که به هر دلیلی نمی خواهید زمان زیادی را به پروسه روتوش اختصاص دهید و یا کار با ابزار های پیچیده و پیشرفته فتوشاپ را بلد نیستید و تنها به یک نتیجه مطلوب تر از نرم افزار هایی که به شکل خودکار کار می کنند و خروجی طبیعی و مطلوبی نمی دهند راضی هستید. امیدواریم که از دیدن آموزش لذت ببرید.

نویسنده شوید
دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.