نگاهی به سئو

سئو یا Seo برگرفته از عبارت انگلیسی Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجو است.
به عبارت دقیق تر سئو مجموعه ای از اصول، روش ها و تاکتیک هاست که اگر درست و دقیق اجرا شوند، منجر می شوند که سایت شما در نتایج موتورهای جستجو جایگاه بهتر و بالاتری داشته باشد.
این جایگاه بهتر، باعث هدایت کاربران و ترافیک بیشتر به سایت شما و در نتیجه فروش بیشتر محصولات و خدمات سایت می شود.
بر اساس آمارهای رسمی روزانه حدود 3.5 میلیارد جستجو در گوگل انجام می شود و داشتن وب سایتی که توسط گوگل به خوبی شناسایی می شود و در کلمات کلیدی مهم در صدر نتایج گوگل قرار گرفته است، مهم ترین هدف صاحبان کسب و کارهای اینترنتی است.
سئو فرایندی نیست که آن را طی کنید و یک شبه به نتایج فوق العاده برسید، بلکه مجموعه قوانینی است که با رعایت آن ها به تدریج سایت خود را به عنوان سایتی مفید و کارآمد برای کاربران به گوگل معرفی می کنید.
قوانین سئو همیشه ثابت نیستند و اگرچه همواره در پرده ای از ابهام قرار دارند، اما با آزمون و خطا می توان به آن ها دست پیدا کرد. البته تجربیات سایت های موفق در این زمینه نیز بسیار کمک کننده است.
این قوانین و اصول هر سال دستخوش تغییراتی می گردند و در واقع روز به روز پیچیده تر و جدی تر می شوند.
در این سری آموزشی قصد داریم 10 فاکتور مهم سئو در سال 2019 را با هم بررسی کنیم و ببینیم امسال که رقابت سایت ها برای تسخیر جایگاه های بالاتر در گوگل بسیار فشرده تر شده است، چه عواملی سایت ما را برای گوگل محبوب تر می کند؟