حذف سیاهی دور چشم در فتوشاپ

The Fast Way to Remove Dark Circles Under Eyes in Photoshop

under-eye-blacks-remove

ویرایش و رتوش تصاویر پرتره جز رایج ترین استفاده های کاربران از نرم افزار فتوشاپ محسوب می شود. خوشبختانه ابزارها و روش های بسیار زیادی نیز برای رتوش هر قسمت از تصویر در فتوشاپ در دسترس است و هر کاربر می تواند به لطف تنوع ابزار ها و روش ها، به روش دلخواه خود به رتوش تصاویر پرتره در فتوشاپ بپردازد.

رفع سیاهی های اطراف و به ویژه زیر چشم، یکی از قسمت های مهم رتوش پرتره محسوب می شود که بسیاری از مواقع از مراحل جدایی ناپذیر روند رتوش محسوب می شود. برای این کار نیز می توان از ابزارها و روش های مختلف استفاده کرد اما طبق روند همیشگی، ما به دنبال آموزش روش های سریع و در عین حال کاربردی هستیم که حتی افرادی که پیش زمینه چندان قوی در کار با فتوشاپ ندارند بتوانند از آنها استفاده کنند و ویرایشات مورد نظر خود را روی تصاویر پیاده سازی کنند.

در ویدئو آموزشی که در ادامه مشاهده می کنید، تنها به کمک ایجاد یک لایه سفید و یک کپی از لایه تصویر اصلی، پیاده سازی یک فیلتر High Pass و نهایت براش زدن روی قسمت های مورد نیاز، می توانید مشکل سیاهی های زیر چشم در تصاویر پرتره را برطرف کنید.

فراموش نکنید برای مسلط شدن به هر روش و ابزار در فتوشاپ به حوصله زیاد و صرف وقت برای تمرین بیشتر نیاز دارید و بدون تمرین زیاد، نه تنها به خوبی نمی توانید از آن روش استفاده کنید، بلکه زمان زیادی نمی برد که به کلی روش گفته شده را نیز به فراموشی سپرده شود. البته ما نیز برای تمرین بیشتر و گوشزد نکات مهم و ریزه کاری ها، آموزش را در دو مثال مختلف ضبط کرده ایم که امیدواریم به خوبی مورد استفاده شما قرار بگیرد و از آن لذت ببرید.

نویسنده شوید

دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.