10 سایت مفید در زمینه‌ی انتخاب رنگ برای طراحان

useful-color-tools-for-designers

وب سایت ها و ابزارهای آنلاین تولید کننده پالت رنگی، معمولا بیش از 10 پالت رنگی در ثانیه را در اختیار کاربران قرار می دهند که این مورد موجب سردرگمی و سخت شدن تصمیم گیری برای کاربران در انتخاب رنگ می شود. ما در این مقاله به جای معرفی و پیشنهاد استفاده از چنین سایت هایی می خواهیم ابزارهایی را معرفی کنیم که به شما این امکان را می دهند که به جای استفاده از نمونه های از پیش ایجاد شده، رنگ های مورد نیاز خود را به شکلی اصولی انتخاب و ترکیب کنید. در ادامه 10 ابزار را که بر اساس تجربه آن ها را بهترین ابزارها در زمینه انتخاب رنگ می دانیم، با شما به اشتراک گذاشته و به معرفی آن ها می پردازیم. با ما همراه باشید...

Muzli Colors

تصویری از محیط ابزار Muzli Colors

آنچه که این ابزار را از بسیاری دیگر از ابزارهای انتخاب رنگ متمایز می کند این است که این امکان را برای شما فراهم ساخته است که یک پیش نمایش از رنگ های انتخاب شده در طرحی مانند یک رابط کاربری از پیش طراحی شده را مشاهده کنید. همچنین در این ابزار می توانید از روی تصاویر، پالت رنگی ایجاد کنید و آن را در فرمت دلخواه خود دانلود کنید.

ColorSpace

تصویری از محیط ابزار ColorSpace

این ابزار به شما این امکان را می دهد که تنها با انتخاب یک رنگ، گرادینت های متنوعی را بر اساس همان رنگ ایجاد کنید. همچنین می توانید کدهای CSS مرتبط با گردینت های ایجاد شده را به راحتی دریافت کنید.

Color Leap

تصویر صفحه اصلی وب سایت Color Leap

Color Leap یک ابزار فوق العاده است که از طریق آن می توانید با توجه به نقاشی ها و اشیایی که در دوران تاریخی خاصی خلق شده اند، دریابید که چه ترکیب های رنگی در آن ها استفاده شده و چه رنگ هایی در چه عصرهای تاریخی محبوب بوده اند! این نرم افزار آنلاین به گونه ای خلاقانه طراحی شده است که بدون شک شما را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

Colorable

تصویری از ابزار سنجش کنتراست متن Colorable

یک ابزار ساده که هنوز هم در زمینه سنجش کنتراست (تضاد) متن با زمینه بسیار کاربردی عمل می کند. در این ابزار دو کد رنگی، یکی برای متن و دیگری را برای پس زمینه وارد می کنید و به سادگی یک پیش نمایش از میزان کنتراست آن مشاهده می کنید. این ابزار نه تنها برای متن، بلکه برای دکمه ها و سایر عناصر طراحی سایت نیز کاربرد دارد.

Site Palette

افزونه ساخت پالت رنگی Site Palette

کاری را که این ابزار انجام می دهد، به راحتی می توان از اسم آن فهمید. این ابزار در واقع یک افزونه برای مرورگرهای مختلف از جمله موزیلا فایرفاکس و گوگل کروم است که با نصب آن می توانید پالت رنگی به کار رفته در طراحی هر وب سایتی را سریعا به دست آورید.

Polarite

صفحه دانلود نرم افزار Polarite برای اندروید و IOS

Polarite در واقع نام یک اپلیکیشن مختص سیستم عامل های اندروید و IOS است که توسعه دهنده آن ادعا می کند برنامه اش از هوش مصنوعی یا همان A.I. برای تولید پالت های رنگی استفاده می کند. در واقع این برنامه، با استفاده از یک ماشین یادگیری، تجربیات کاربران را در خود ذخیره کرده و از آن ها برای تولید بهتر و دقیق تر پالت های رنگی استفاده می کند. اگر به دنبال کار با رنگ ها در گوشی هوشمند خود هستید، بدون شک این برنامه ارزش نصب و امتحان کردن را خواهد داشت.

LOLCOLORS

تصویر صفحه اصلی وب سایت LOLCOLORS - برای انتخاب رنگ

این ابزار در واقع یک کتابخانه آنلاین کوچک برای پالت های رنگی است اما از آنجا که فقط محبوبترین ها و بهترین ها را به نمایش می گذارد، می تواند بدون اتلاف وقت به شما برای انتخاب یک پالت رنگی زیبا کمک کند.

Khroma

ابزار تولید پالت رنگی با هوش مصنوعی Khroma - برای انتخاب رنگ

Khroma نام ابزار دیگریست که برای کمک به شما از هوش مصنوعی بهره می برد. این ابزار یکسری اطلاعات را که از نظر شما خوب است، جمع آوری و سپس با توجه به آن ها پیشنهاد هایی کاملا شخصی مطابق با میل و سلیقه شما ایجاد می کند.

CoolHue

CoolHue: پلاگین تولید گرادینت برای اسکچ - برای انتخاب رنگ

این ابزار در واقع یک افزونه (پلاگین) برای نرم افزار اسکچ است که اجازه ساخت گرادینت های متنوع و جذاب با تنظیمات دستی را به کاربران این نرم افزار می دهد. اگر کاربر برنامه اسکچ نیستید تنها می توانید از چند نمونه آماده موجود در صفحه وب سایت این ابزار استفاده کنید.

Free Mesh Gradient Collection

کار این ابزار نیز تولید گرادینت است. اما نه گرادینت های معمولی.ابزار Free Mesh Gradient Collection برای انتخاب رنگ بلکه گرادینت های کاملا متفاوت و زیبایی که با عنوان Mesh شناخته می شوند. در حال حاضر، این ابزار از 100 نمونه مختلف بهره می برد که می توان انتظار داشت این مقدار در آینده بیشتر شود. اگر شما هم از گرادینت های معمولی و رایج خسته شده اید، نگاهی به نسل جدید گرادینت ها در این ابزار بیندازید. نکته مثبت درباره این نرم افزار این است که پالت ها را با انواع فرمت های مختلف حتی AI ارائه می دهد که می توانید بدون افت کیفیت و در هر اندازه ای از آن ها استفاده کنید.

جمع بندی

در این آموزش سعی کردیم بر اساس تجربه، برترین ابزارهای تولید و ترکیب رنگ و گرادینت را که به روش های جدید و متفاوت کار می کنند و نسبت به ابزارهای قدیمی و رایج بسیار متفاوت تر هستند، معرفی کنیم که امیدواریم مورد استفاده شما طراحان عزیز قرار گرفته باشد. اگر شما هم تجربه کار با ابزارهایی مشابه را دارید که از نظر شما مفید بوده اند، حتما آن را در قسمت نظرات با ما و سایر بینندگان به اشتراک بگذارید.


منبع: سایت Medium

نویسنده شوید

دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.