برطرف کردن مشکل Color Cast تصاویر در فتوشاپ

Ways to Remove Color Cast in Photoshop

color-cast

گاهی اوقات، در تصاویری که توسط دوربین ثبت و یا از اینترنت دانلود می کنیم، به دلیل شرایط نوری نامطلوب محیط به هنگام عکاسی، مانند روشن بودن رینگ لایت و یا تنظیمات اشتباه در دوربین (مثلا وایت بالانس یا همان تراز سفیدی نامناسب) یک نور رنگی به صورت یکدست و یکنواخت بر روی کل تصویر قابل مشاهده است که به اصطلاح به آن Color Cast می گوییم.

البته گاهی اوقات نیز این اتفاق به دنبال قرار دادن فیلترهای رنگی توسط نرم افزارهای ادیت عکس به وجود می آید. در هر صورت، روش های متفاوتی در فتوشاپ برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد که در ویدئو آموزشی زیر، تعدادی از این روش ها را مورد بررسی قرار داده ایم.

برخی از روش های گفته شده بسیار راحت هستند و تنها با یک کلیک این کار را برای شما انجام می دهند اما این روش ها بر روی تمامی تصاویر به خوبی عمل نمی کنند و ممکن است در برخی مواقع تاثیر مثبتی روی عکس شما نداشته باشد.

روشی جامع و پیچیده تر نیز در ویدئو آموزش داده شده است تا بتوانید با خیال راحت هرگونه تصویری را که مایل بودید، به خوبی از این نظر ویرایش کنید. پیشنهاد می کنیم تمامی روش های گفته شده را با خاطر بسپارید تا در مواقعی که نیاز بود، با توجه به نوع تصویری که در حال ویرایش آن هستید، بهترین و مناسب ترین روش ممکن را مورد استفاده قرار دهید.

 

نویسنده شوید
دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.