آموزش سریع کار با ابزار Curves در فتوشاپ

Working with Curves Tools in Photoshop

Curves

به طور کلی افرادی که از فتوشاپ استفاده می کنند، از نظر کاربردی که فتوشاپ برای آنها دارد را می توان چند دسته تقسیم کرد. شاید بتوان دو دسته رایج را گرافیست ها و ادیتورها دانست. گرافیست ها در واقع افرادی هستند که به جهت خلق آثار گرافیکی از فتوشاپ بهره می برند و ادیتورها در واقع افرادی هستند که به جهت ویرایش تصاویر دیجیتال، به ویژه تصاویری که با دوربین خود عکاسی کرده اند از این نرم افزار استفاده می کنند. اگر جز دسته دوم باشید، بدون شک ابزارهای تنظیم نور و رنگ بیشترین استفاده شما را از فتوشاپ شامل می شوند.

یکی از پرکاربردترین این ابزارها را می توان ابزار Curves دانست که به کمک این ابزار می توان هایلایت ها (قسمت های روشن)، سایه ها (قسمت های تیره) و تون های میانه را ویرایش کرد. ابزار Curves این تغییرات را به کمک یک هیستوگرام انجام می دهد. برای کار با ابزار Curves باید قسمت های مختلف هیستوگرام آن را بشناسید و بدانید که چه قسمتی از هیستوگرام، روی چه قسمتی از تصویر تغییرات اعمال می کند.

علاوه بر هیستوگرام موجو در ابزار Curves، ابزارهای و گزینه های دیگری نیز در پنجره این ابزار موجود هستند که آشنایی با آنها می تواند کار کردن با آن را ساده تر و سریع کند. در ویدئو زیر، به شکل خلاصه سعی کرده ایم که کاربرد آسان و سریع این ابزار در ویرایش تصاویر را برای شما آموزش دهیم. در این ویدئو از بررسی جزئیات ابزار که موجب سردرگمی افراد مبتدی شود اجتناب کرده ایم و تلاش کرده ایم که ساده ترین روشی که می توانید یک بازدهی خوب از کار با این ابزار جهت ویرایش تصاویرتان را داشته باشید آموزش دهیم که امیدواریم مورد استفاده شما همراهان عزیز سایت و بلاگ روکسو قرار بگیرد.

نویسنده شوید

دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.