تغییرات رنگی به کمک حالت ترکیب Hue در فتوشاپ

Color Changes Using Hue Blend Mode in Photoshop

hue

حالت های ترکیب یا همان Blending Mode ها یکی از مهمترین ابزارهای کار به روی لایه ها در فتوشاپ است. به کمک این حالت ها می توانید لایه های مختلف را با نتیجه های متفاوت با یکدیگر ترکیب کنید. هر یک از این حالت ها یا Blending Modeها از قوانین خاصی جهت ترکیب رنگ ها یا بهتر بگوییم، ترکیب لایه ها با یکدیگر تبعیت می کنند. اگر نحوه کارکرد هر یک از این Blending Modeها را یاد بگیرید، بدون شک مهارت خود در کار با فتوشاپ را به یک پله بالاتر ارتقا داده اید و توانایی حل مسئله ها و چالش های بیشتری در فتوشاپ را خواهید داشت.

در حالت عادی، هریک از این حالت به تنهایی بی کاربرد و عجیب به نظر می رسند اما در ترکیب با ابزارهای دیگر است که معنا پیدا می کنند، به طوری که جز جدایی ناپذیر ادیت ها و کارهای گرافیکی پیچیده را تشکیل می دهند. استفاده از آنها در انواع ادیت ها، از ویرایش یک تصویر منظره گرفته تا رتوش تصاویر پرتره و حتی فتومونتاژهای مختلف بسیار رایج است و بدون یادگیری کار با آنها، نخواهید توانست به یک ویرایشگر عکس حرفه ای بدل شوید.

به همین جهت، تصمیم گرفته ایم که چند آموزش مختلف از بلاگ سایت را به کار با همین حالت های ترکیب اختصاص دهیم. اگر به یاد داشته باشید در آموزش ایجاد درخشش برای تصاویر در فتوشاپ  کار با یکی از حالت ها به نام Color Dodge را یاد گرفتیم. در این آموزش نیز با حالت دیگری با نام Hue آشنا می شویم. در صورتی که به کار با این حالت ها علاقه مند شدید، آموزش های بعدی بلاگ را نیز جهت یادگیری ساید مد ها دنبال کنید. امیدواریم که این آموزش ها برای شما همراهان عزیز مفید واقع شود.

 

نویسنده شوید

دیدگاه‌های شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.