ارسال ایمیل از طریق لوکال هاست (Localhost) در PHP

14 آبان 1397
php-send-email-localhost

در این جلسه قصد دارم قبل از اینکه به ادامه آموزش بپردازم. ابتدا ذهن شما را برای درک مفهوم ایمیل و چگونگی ارسال ایمیل از لوکال هاست (توسط wamp) آماده خواهم کرد. در ادامه با من همراه باشید.

Mail Server چیست؟

Mail Server به عنوان یک نرم افزار شناخته می شود که این امکان را برای یک وب سایت فراهم می کند تا بتواند ایمیل هایی را از طریق سرور به سایر اشخاص یا سایت ها ارسال کند.

SMTP چیست؟

SMTP مخفف عبارت Simple Mail Transfer Protocol بوده و به عنوان یکی از پروتکل های TCP/IP جهت ارسال یا انتقال ساده ایمیل، معرفی می شود. در واقع SMTP مانند یک دستیار عمل کرده و ایمیل را از فرستنده دریافت و به گیرنده ارسال می کند.

این پروتکل به دلیل محدودیت هایی که در نگهداری نامه ها دارد، معمولا همراه با پروتکل های POP3 (که مخفف عبارت Post Office Protocol 3 است) یا IMAP (مخفف عبارت Internet Message Access Protocol) استفاده می شود تا امکان ذخیره کردن نامه ها را به کاربران داده و شرایط دانلود این اطلاعات را برای آنها فراهم کند.

توجه: به صورت خلاصه می توان گفت که SMTP برای ارسال و POP3 و IMAP برای دریافت نامه ها استفاده می شود.

SMTP فقط به نام کاربری و دامنه احتیاج دارد تا مستقیما پیام ها را سمت گیرنده مسیریابی کند و به صورت پیشفرض روی پورت ۲۵ هر سروری فعال است. البته مدیران سرور می توانند با درنظر گرفتن مباحث امنیتی پورت آن را تغییر دهند.

ارسال ایمیل در PHP

برای ارسال ایمیل در PHP از تابع mail() به صورت زیر استفاده می شود:

mail(to,subject,message,headers,parameters);

در جدول زیر در مورد پارامترای این تابع توضیح داده شده است:

 پارامتر  توضیح
  to  نوشتن این پارمتر اجباری است و ایمیل گیرنده و یا گیرندگان را مشخص می کند.
 subject  نوشتن این پارمتر اجباری می باشد و از نوع متنی بوده و تنها می تواند یک خط باشد و در حقیقت موضوع عنوان ایمیل را مشخص می نماید.
 message نوشتن این پارامتر اجباری است و از نوع متن بوده و نباید بیش از 70 کاراکتر باشد . متن نوشته شده داخل ایمیل را مشخص می کند و هر خط باید با کاراکتر (\n) از خط قبل و بعد جدا شود.
 headers  نوشتن این پارامتر اختیاری است و Cc و یا Bcc را مشخص می کند. برای جدا کردن هر خط از خط قبلی باید از کاراکتر (\r\n) استفاده کرد.
  parameters نوشتن این پارامتر اختیاری است. برای اضافه کردن پارامترها به برنامه ارسال ایمیل استفاده می شود.

نکته: از طریق نرم افزار WampServer امکان ارسال ایمیل وجود ندارد و باید تغییراتی در این نرم افزار انجام دهیم و ضمنا از یک فایل جانبی به نام SendMail نیز باید بهره بگیریم.

ارسال ایمیل از طریق نرم افزار WampServer

همانطور که در بالا به آن اشاره کردم، ایمیل از طریق یک سرور SMTP ارسال می شود. دو سرور معروف Google و Yahoo می باشند. برای ارسال ایمیل ابتدا فایل زیر را دانلود کنید.

دانلود sendmail

سپس آن را از حالت فشرده خارج و به آدرس C:\wamp منتقل نمایید. به تصویر زیر نگاه کنید.

انتقال فایل sendmail به آدرس wamp

حالا پوشه sendmail را باز کنید و فایل sendmail.ini که درون آن قرار گرفته را با استفاده از notepad باز و تمامی محتویات آن را پاک کنید و به جای آن کدهای زیر را قرار دهید.

[sendmail]

smtp_server=smtp.gmail.com
smtp_port=465
smtp_ssl=ssl
default_domain=localhost
error_logfile=error.log
debug_logfile=debug.log
auth_username= آدرس ایمیل خودتان را وارد نمایید
auth_password=رمز عبور ایمیل خودتان را وارد نمایید 
pop3_server=
pop3_username=
pop3_password=
force_sender=آدرس ایمیل خودتان را وارد نمایید
force_recipient=
hostname=localhost

دقت کنید که به جای "آدرس ایمیل خودتان را وارد نمایید" آدرس ایمیل معتبر خود را وارد کنید (ترجیحا این آدرس جی میل باشد). و به جای "رمز عبور ایمیل خودتان را وارد نمایید" رمز جی میل خودتان را جایگزین کنید.

بعد از انجام مرحله بالا، طبق نوشته ها و تصاویر زیر جلو بروید.

وارد فایل wamp می شویم.

پوشه Wamp را باز می کنیم

سپس وارد فولدر bin می شویم.

وارد فولدر bin می شویم.

وارد فولدر apache می شویم.

وارد فولدر apache می شویم

وارد فولدر apache2.4.9 می شویم. دقت کنید، ممکن است نام این فولدر برای شما با توجه به نسخه wamp نام دیگری باشد.

وارد فولدر apache2.4.9 می شویم ممکن است نام این فولدر برای شما چیز دیگری باشد

وارد فولدر bin موجود می شویم.

وارد فولدر bin موجود می شویم

فایل php.ini را با استفاده از notepade باز کنید.

فایل php.ini را با استفاده از notepade باز کنید.

بعد از اینکه php.ini را با استفاده از notepad باز کردیم. کلید های ctrl و f را با هم فشار دهید تا کادر find برای شما باز شود. در کادر باز شده عبارت mail function را بنویسید و سپس بر روی find next کلیک کنید و موارد مشخص شده در تصویر زیر را با مقادیری که در تصویر نشان داده شده است، مقدار دهی کنید.

باز کردن فایل php.ini با استفاده از notepade و جستجو برای یافتن mail function

بعد از انجام تنظیمات بالا ، تغییرات را save کنید و فایل php.ini را ببندید.

در ادامه طبق تصاویر و نوشته های زیر جلو بروید.

وارد فایل wamp می شویم.

وارد فایل wamp می شویم

وارد فولدر bin می شویم.

وارد فولدر bin می شویم.

فوادر php را انتخاب کنید.

فوادر php را انتخاب کنید.

فولدر php 5.5.12 را انتخاب کنید. ممکن است نام  فولدر با توجه به نسخه مورد استفاده شما، نام دیگر باشد؛ آن را انتخاب کنید.

فولدر php5.5.12 را انتخاب کنید.

فایل php.ini را با استفاده از notepad باز کنید.

فایل php.ini را با استفاده از notepad باز کنید.

بعد از اینکه php.ini را با استفاده از notepad باز کردیم. کلید های ctrl و f را با هم فشار دهید تا کادر find برای شما باز شود. در کادر باز شده عبارت mail function  را بنویسید و سپس بر روی find next کلیک کنید. و موارد مشخص شده در تصویر زیر را با مقادیری که در تصویر نشان داده شده است، مقدار دهی کنید.

باز-کردن-فایل-php.ini-با-استفاده-از-notepade-و-جستجو-برای-یافتن-mail-function

خب بعد از انجام تمامی اقدامات بالا، نوبت به آن رسیده است که یکبار wamp را restart کنیم برای انجام اینکار باید به آیکن wamp در گوشه پایین سمت چپ دسکتاپ بروید و مانند تصویر زیر بر روی  Restart All Services فشار دهید. دقت کنید که بعد از انجام این عمل باید رنگ آیکن  از قرمز به نارنجی و سپس سبز رنگ تغییر کند و رنگ نهایی آیکن wamp، باید سبز شود.

ریست کردن wamp

بعد از انجام عمل بالا تغییرات زیر را نیز اعمال نمایید. به تصویر زیر نگاه کنید.

ریست کردن ssl_moduls

من نام این عملیات را ریست کردن ssl_module گذاشته ام . دقت کنید که باید ssl_module حتما تیک دار شود. از طرفی وقتی تیک ssl_module را می زنید برنامه wamp ریست می شود و رنگ آیکن wamp ابتدا به نارنجی و بعد سبز رنگ می شود. (تا آن زمان که آیکن wamp سبز رنگ نشده، هیچ اقدامی انجام ندهید.) .

بعد از انجام موارد بالا، باید در ادامه طبق تصویر زیر جلو برویم.

ریست کردن php_openssl و php_sockets

نام این عملیات را ریست کردن php_openssl و php_sockets قرار داده ام. که در طی آن شما باید دو قسمت php_openssl و  php_sockets تیک دار نمایید (البته به نوبت). دقت کنید که وقتی تیک php_openssl و php_sockets را می زنید، برنامه wamp ریست می شود و رنگ آیکن wamp ابتدا به نارنجی و بعد سبز رنگ می شود. (تا آن زمان که آیکن wamp سبز رنگ نشده هیچ اقدامی انجام ندهید.)

تا اینجا تمام کارهایی که انجام دادیم مقدمات را برای ارسال ایمیل از طریق wamp را میسر می کند.

دقت کنید برای اینکه ارسال ایمیل میسر شود در آخرین اقدام شما باید به آدرس C:\wamp\sendmail بروید و بر روی sendmail.exe کلیک راست کنید و گزینه properties را انتخاب نمایید . سپس به سربرگ compatibility بروید و در قسمت compatibility mode ، تیک گزینه run this program in compatibility mode for را بزنید و از میان گزینه های موجود در لیست کشویی، گزینه Windows Xp Service Pack 3 را انتخاب نمایید. برای درک بهتر مفاهیم بالا به تصاویر زیر نگاه کنید.

انتخاب propertise

تیک دار کردن

بعد از انجام کار های بالا بر روی ok فشار دهید.

حالا تمام کارهای لازم برای فرستادن ایمیل از طریق لوکال هاست (wamp) به اتمام رسیده است. بنابراین برای تست ارسال ایمیل یک برنامه به زبان php با همدیگر می نویسیم و یک ایمیل از طریق لوکال هاست ارسال می کنیم.

برای انجام اینکار ابتدا باید در آدرس C:\wamp\www یک فایل با نام testmail.php بسازیم (یادتان باشد که بعد از اعمال تغییرات بالا حتما wamp را روشن کنید). به تصویر زیر نگاه کنید.

ایجاد یک برنامه ارسال ایمیل

بعد از انجام اینکار برنامه testmail.php را با استفاده از Notepad++ باز کنید و کدهای زیر را در آن قرار دهید.

<?php
$to    = 'jahangirpachkam@gmail.com';
$subject = 'Testing sendmail.exe';
$message = 'hi,jahangir pachkam ';
$headers = 'From: jahangirpachkam@gmail.com' . "\r\n" .
      'MIME-Version: 1.0' . "\r\n" .
      'Content-type: text/html; charset=utf-8';
if(mail($to, $subject, $message, $headers))
  echo "Email sent";
else
  echo "Email sending failed";
?>

سپس آدرس http://localhost/testmail.php را در مرورگر خودتان وارد نمایید به محض زدن این آدرس تصویر زیر نمایان می شود که نشان دهنده ارسال ایمیل به مقصدی که تعیین کرده ام (jahangirpachkam@gmail.com) می باشد.

پیام emeil send

 

خب حالا وقت آن رسیده است که به ایمیل خودم سر زنم و ببینم آیا پیامی فرستاده شده است یا نه . شما می توانید پیام فرستاده شده برای ایمیل من را که از wamp فرستاده شده در تصویر زیر نگاه کنید.

ایمیل ارسال شده از wamp به gmail من

خب دوستان عزیزم به پایان این قسمت از آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی با php رسیدیم. دقت کنید که ما برای تایید ایمیل دو بخش را باید مد نظر قرار دهیم ؛ یک بخش ارسال ایمیل به مشتری می باشد (که ما آن را این قسمت با همدیگر یاد گرفتیم) و یک بخش مربوط به آن است که کاربر بتواند بر روی لینکی که ما برای او ارسال می کنیم، فشار دهد و بتواند به آدرس اینترنتی فروشگاه ما وارد شود.

این مبحث (قرار دادن لوکال هاست در فضایی اینترنت) بسیار مبحث شیرین و جالبی هست که در قسمت آینده به آن خواهیم پرداخت. سعی کنید تمامی نکاتی را که در این جلسه خدمت شما عرض کردم به خوبی یاد بگیرید و اگر مشکل و یا نقطه نظری داشتید در قسمت نظردهی عنوان نمایید.

تمام فصل‌های سری ترتیبی که روکسو برای مطالعه‌ی دروس سری فروشگاه اینترنتی با PHP توصیه می‌کند:
نویسنده شوید
دیدگاه‌های شما (21 دیدگاه)

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

سجاد عابدی
22 فروردین 1400
سلام و وقت بخیر ببخشید من تمام مراحل رو درست انجام دادم اما با توی ایمیل با error یک ایمیل به شما ارسال شده اما توسط برنامه ی ناشناس بوده و مسدود شد چی کار کنم ؟

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

Ali
17 تیر 1400
سلام میخاستم بدونم در زمپ چگونه است؟

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

mahsa
29 اردیبهشت 1399
سلام من تمام مراحل رو کامل انجام دادم اما متاسفانه با این خطا مواجه میشم mail(): Failed to connect to mailserver at "localhost:81" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in C:\wamp64\www\testmail.php on line 8 من فایل رو هم خریداری کردم اما متاسفانه رمز و نام کاربری را فراموش کردم و نمیتونم از پشتیبانی استفاده کنم

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

روکسو
30 اردیبهشت 1399
سلام وقت شما بخیر برای دریافت تیکت پشتیبانی کافیست وارد وب سایت www.roxo.ir‌ شده و پیام خود را ارسال کنید. چنانچه نام کاربری یا رمز عبور خود را فراموش کرده اید از طریق سامانه چت آنلاین که در گوشه سمت چپ سایت اصلی روکسو (www.roxo.ir/home) موجود می باشد، پیام داده تا همکاران مشکل شما را برطرف کنند.

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

علی نوربخش
19 فروردین 1399
سلام من با پیغام sending email failed مواجه میشم . توو فایل error log برنامه sendmail.exe هم پیغام 20/04/06 14:46:52 : Socket Error # 10060Connection timed out رو نشون میده.مشکل کجاست؟

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

علی نوربخش
19 فروردین 1399
سلام سمی کالن جلوی sendmailpath رو برداشتم خطای Warning: mail(): Failed to connect to mailserver at “localhost” port 25, verify your “SMTP” and “smtp_port” setting in php.ini or use ini_set() رفع شد.الان مشکلم اینه که باپیغام email sending failed مواجه میشم. تنضیمات برنامه sendmail.ini رو انجام دادم و راست کلیک کردم و compatibility روی ویندوز ها رو یک به یک تست کردم .ولی برنامه sendmail اجرا نمیشه.درسته که برنامه تو ویندوز اجرا نمیشه؟مشکل از کجاست؟

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

علی نوربخش
19 فروردین 1399
سلام بنده گزینه Allow less secure apps را روی ON تنظیم کردم ولی بازم پیغام زیر رو دریافت میکنم Warning: mail(): Failed to connect to mailserver at "localhost" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in C:\wamp\www\testmail.php on line 13 مشکل از کجاست؟

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

جهانگیر پچکم
23 فروردین 1399
سلام برای ارسال ایمیل از Localhost با Xampp : در C:\xampp\php\php.ini جمله extension=php_openssl.dll را پیدا کنید و سمیکالن (;) را از ابتدای آن حذف کنید. در php.ini کلمه ی [mail function] را پیدا کرده و جملات زیر را جایگزین آن کنید: smtp=smtp.gmail.com smtp_port=587 sendmail_from = my-gmail-id@gmail.com sendmail_path = "\"C:\xampp\sendmail\sendmail.exe\" -t" دقت کنید به جای my-gmail-id@gmail.com باید آدرس جی میل خودتون رو بدید. سپس C:\xampp\sendmail\sendmail.ini را باز کرده و تمام محتویات آن را پاک کرده و جملات زیر را جایگزین آن کنید: [sendmail] smtp_server=smtp.gmail.com smtp_port=587 error_logfile=debug.log debug_logfile=debug.log auth_username=my_gmail@gmail.com auth_password=353969 force_sender=my_gmail@gmail.com در سه گزینه ی بالا جیمیل و پسورد جیمیل خود را جایگزین (my_gmail@gmail.com و رمز 353969) کنید. وارد لینک https://myaccount.google.com/security شده و گزینه Allow less secure apps را روی ON تنظیم کنید تا دسترسی برنامه های با امنیت کمتر را به جیمیل خود بدهید. در غیر این صورت گوگل ایمیل هایی که از لوکال هاست میفرستید را مسدود میکند. یک صفحه PHP ساخته و کد زیر را درون تگ قرار داده و صفحه را اجرا کنید.

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

محمد
16 خرداد 1399
کدوم کد؟کدی نمیبینم

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

جمیله رستمی
27 بهمن 1398
ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما اول اینکه تشکر صمیمانه ازتون دارم بابت این آموزش عالی تون. دوم اینکه من هم با خطای زیر روبرو شدم. Warning: mail(): Failed to connect to mailserver at "localhost" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in C:\wamp64\www\testmail.php on line 8 ممنون میشم اگر راهنماییم بفرمایین.

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

جهانگیر پچکم
01 اسفند 1398
سلام نکته ایی در مورد ارسال نشدن ایمیل این هست که شما باید تنظیمات GMAIL خودتون رو کمی تغییر بدین به این صورت که به آدرس زیر مراجعه کنید. وارد لینک https://myaccount.google.com/security شده و گزینه Allow less secure apps را روی ON تنظیم کنید تا دسترسی برنامه های با امنیت کمتر را به جیمیل خود بدهید. در غیر این صورت گوگل ایمیل هایی که از لوکال هاست میفرستید را مسدود میکند.

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

آروین
12 دی 1398
سلام ببخشید من این کار رو انجام دادم ولی وقتی میخواستم mail function رو جستجو کنم نمیومد

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

محمد
03 آبان 1398
سلام خسته نباشید.. ببخشید در مورد زمپ هم همینطوره؟برای ارسال ایمیل روی لوکال هاست زمپ سرور ؛باید همین کارهایی که برای ومپ کردیم رو انجام بدیم؟ با تشکر

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

جهانگیر پچکم
04 آبان 1398
سلام محمد جان بله. همین روند به طور مشابهی برای زمپ هم باید اجرا بشه. انشاالله موفق باشی

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

pari8naz
15 شهریور 1398
سلام من هیچ خطایی دریافت نمیکنم و پیغام ارسال ایمیل هم میبینم اما ایمیلی دریافت نمیکنم. حتی تنظیمات ایمیلم را هم تغییر دادم.

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

جهانگیر پچکم
26 شهریور 1398
سلام به شما به نظر من شما gmail خودتون رو توی تنظیمات ندادید، لطفا یکبار دیگه با دقت بسیار بالاتر درس بالا رو مطالعه کنید تا این مشکل رو حل کنید، دقت کنید که مشکل شما این هست که آدرس ایمیل خودتون رو باید بدید

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

حدیث
07 شهریور 1398
سلام لطفا بگید خطای من چیه دوروزه روش گیر کردم ( ! ) Warning: mail(): Failed to connect to mailserver at "localhost" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in C:\wamp\www\testmail.php on line 8

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

حدیث
07 شهریور 1398
سلام من این خطا رو دارم: Warning: mail(): Failed to connect to mailserver at "localhost" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in C:\wamp\www\testmail.php on line 8

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

محمد
27 مرداد 1398
سلام خسته نباشید.من همه مراحلی که گفتین رو انجام میدم بجز اون دو تا قسمت wamp که باید دو سه تا تیک رو فعال کنی.چون ورژن برنامه من جدید تره اون گزینه ها رو نمی تونم پیدا کنم.وقتیم اجرا میکنم اون صفحه email sent رو بالا میاره ولی ایمیلی دریافت نمیکنم.ممنون میشم جواب بدین

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

جهانگیر پچکم
30 مرداد 1398
سلام نکته ایی در مورد ارسال نشدن ایمیل این هست که شما باید تنظیمات GMAIL خودتون رو کمی تغییر بدین به این صورت که به آدرس زیر مراجعه کنید. وارد لینک https://myaccount.google.com/security شده و گزینه Allow less secure apps را روی ON تنظیم کنید تا دسترسی برنامه های با امنیت کمتر را به جیمیل خود بدهید. در غیر این صورت گوگل ایمیل هایی که از لوکال هاست میفرستید را مسدود میکند.

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

متین
18 مرداد 1398
خیلی ممنون بابت پاسخ گویی wamp من بعد از روشن کردن ssl_module دیگه روشن نمیشه (حتی 1 تا 2 ساعت هم صبر کردم و نسخه ی ومپ من هم 3.0.6 64 بیت هست ) من رو از پروژه ی خودم 1 هفته عقب انداخته ممنونم میشم جواب بدید

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

جهانگیر پچکم
19 مرداد 1398
سلام متین جان من به نظرم مشکل از ومپ شما هست. شما باید نسخه قبلی (ومپ) رو پاک کنید و یک نسخه دیگه رو آزمایش کنی.

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

متین
20 مرداد 1398
سلام مجدد من نسخه ی ومپم رو تغییر دادم اما این ارور رو دریافت میکنم ( ! ) Warning: mail(): Failed to connect to mailserver at "localhost" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in F:\wamp\www\testmail.php on line 8 مشکل از کجاست مراحل بالا رو چندین بار چک کردم

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

متین
15 مرداد 1398
سلام خدمت شما من همه ی این کارهارو انجام دادم اما ومپ م روی زرد مونده و باز نمیشه لطفا راهنمایی کنید

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

جهانگیر پچکم
18 مرداد 1398
سلام الان مشکل شما باز نشدن WAMP هست؟ یا اینکه ارسال نشدن ایمیل؟ نکته ایی در مورد ارسال نشدن ایمیل این هست که شما باید تنظیمات GMAIL خودتون رو کمی تغییر بدین به این صورت که به آدرس زیر مراجعه کنید. وارد لینک https://myaccount.google.com/security شده و گزینه Allow less secure apps را روی ON تنظیم کنید تا دسترسی برنامه های با امنیت کمتر را به جیمیل خود بدهید. در غیر این صورت گوگل ایمیل هایی که از لوکال هاست میفرستید را مسدود میکند.

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

Mohammad KSX
23 تیر 1398
با سلام من همه کار هایی رو که گفتید کردم و گزینه email sent هم میاد ولی ایمیل به گوشیم ارسال نمیشه؟ لطفا جواب بدید....

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

جهانگیر پچکم
30 تیر 1398
سلام وارد لینک https://myaccount.google.com/security شده و گزینه Allow less secure apps را روی ON تنظیم کنید تا دسترسی برنامه های با امنیت کمتر را به جیمیل خود بدهید. در غیر این صورت گوگل ایمیل هایی که از لوکال هاست میفرستید را مسدود میکند.

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

aghil
20 تیر 1398
سلام من میخوام بدون ارسال ایمیل و یا همون تاییدیه ثبت نام انجام بشه چیکار کنم؟؟؟

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

جهانگیر پچکم
30 تیر 1398
سلام دوست عزیز انجام اینکار که خیلی آسانت می کنه کار شما رو و ضمنا از لحاظ امنیتی این کار، یک کار اشتباه هست. ولی برای اینکه این مرحله رو نداشته باشی کافی هست شرط رو کلا برداری و یک کدنویسی ساده تر انجام بدید. متاسفانه نمیشه همه چیز رو بیان کرد چون انجام این کار خودش دو جلسه کد نویسی داره ولی مطمئن باشید اگر از اول تا امروز درس ها رو مرور و تمرین کرده باشید انجام اینکار برای شما باید مثل آب خوردن راحت میشه. موفق باشید

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

azi
19 اسفند 1397
سلام.وققتوت بخیر. باز هم ممنون از آموزش خیلی خوبتون. من apache2.4.27 رو دارم و فایل php.ini داخلش نیست. باید چیکار کنم؟

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

جهانگیر پچکم
03 فروردین 1398
سلام به Azi میشه لطف کنید به من بگید از WAMP استفاده می کنید یا از XMAP؟

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

الهام سلطانیان
10 بهمن 1397
Warning: mail(): Failed to connect to mailserver at "localhost" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in C:\wamp64\www\testmail.php on line 8 Call Stack # Time Memory Function Location 1 0.0006 235992 {main}( ) ...\testmail.php:0 2 0.0007 236824 mail ( ) ...\testmail.php:8 سلام خسته نباشید این پیغام خطا برام میاد ...این یعنی چی؟

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

جهانگیر پچکم
10 بهمن 1397
سلام لطفا یکبار دیگه با دقت زیاد، مراحل را انجام دهید. ضمنا به ایمیل خودتان مراجعه بفرمایید. با تشکر از شما

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

فرناز
15 دی 1397
سلام من دوباره تنظیمات رو چک کردم ولی ارسال نشد خطای عدم کانکت میل سرور رو میده

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

جهانگیر پچکم
16 دی 1397
سلام برای ایمیل شما، یک پیام فرستادم، لطفا اون رو مطالعه بفرمایید. با تشکر، جهانگیر پچکم

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

فرناز
14 دی 1397
سلام من تمام مراحل بالا رو انجام دادم ولی این ارور رو میاره وایمیل ارسال نمی شه Warning: mail(): Failed to connect to mailserver at "localhost" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in C:\wamp64\www\mail.php on line 14

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

جهانگیر پچکم
15 دی 1397
سلام آیا php.ini هم به درستی اصلاح کردین. آیا فایل لطفا یکبار دیگه و با دقت و حوصله، تمامی مراحل بالا رو انجام بدین ، انشاالله که مشکل حتما حل خواهد شد. اگر جواب نگرفتید، عنوان کنید تا مشکل رو برای شما حل کنم.

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

فرناز
15 دی 1397
سلام ممنون بابت پاسخگویی تون من دو باره تنظیمات رو چک کردم و دوباره ارسال نشد ممکنه از نرم افزار wamp باشه؟ خطای عدم اتصال میل سرور رو میده

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

amir
30 آبان 1397
با عرض سلام من کد بالا رو ریز به ریز انجام دادم ولی جواب نگرفتتم یعنی ایمیل ارسال نمیشه

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

روکسو
01 آذر 1397
سلام روز شما بخیر لطفا پیام خطای خود را ارسال کنید تا بررسی کنیم.

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.

amiri
08 آذر 1398
سلام ممنون بابت آموزش خوب و کاملتون من از قسمت اول تا الان رو دنبال میکنم و نتیجه هم گرفتم واقعا عالی بود فقط الان به یه مشکل خوردم اونم اینه که وقتی اجرا میکنم با این پیغام روبرو میشم ( ! ) Warning: mail(): Failed to connect to mailserver at "localhost" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in F:\wamp\www\testmail.php on line 8 ممنون میشم راهنماییم کنید

در این قسمت، به پرسش‌های تخصصی شما درباره‌ی محتوای مقاله پاسخ داده نمی‌شود. سوالات خود را اینجا بپرسید.